Hakkımızda TarihçeFaydaları SertifikalarUrunlerimizYoremizSatış Noktalarımız

Türkçe                              English 

 

Yeks Gıda Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti.

 

Merkez

Büyükdere Cad. 1.Blok D:16 34330

Yeni Levent İstanbul / TüRKiYE

Tel: 0 212 270 64 18

Fax:0 212 284 00 05
e-mail: info@olestas.com

 

Fabrika

İzmir-Bergama Otoyolu,

Çaçanköy Mevkii, Zeytindağ, Bergama İzmir / TüRKiYE

Tel: 0 232 646 61 25

Fax: 0 232 646 62 84

 

 

 

 

 

 

 

 

HAKKIMIZDA

İnsanoğlu binlerce yıllık mirasımız zeytin ve onun bereket ve ölümsüzlük sembolü ağacindan yaşamın bir çok alanında faydalanmaya devam etmektedir. Zeytinin dogal yollardan sıkılmasıyla ortaya çıkan sıvı hepimiz tarafından bilinen sağlık iksiri zeytinyağından başka birşey değildir. Zeytinyağı veya diğer adıyla zeytin suyu naturel olarak sıkılıp tüketilebilen tek bitkisel yağ olma özelliğine sahiptir.

Bugün Akdeniz diyetinin önemli bir parçasi olan zeytinyağı içindeki E vitamini ve anti-oksidanlar sayesinde kalp damar hastalikları ve kansere karşı dogal koruyucu etki yapmaktadır. Tansiyonu kontrol altinda tutar, içindeki anti-enflamatuar bileşen ile doğal bir ağrı kesicidir. Sindirim sisteminin düzenlemeye yardimci olur, gastrit ve ülsere karsi korur. İçindeki vitamin ve mineraller çocuklarda kemik gelişimini sağlar, yaslanmayı yavaşlatır, saç dökülmesine, diş çürümelerine ve kireçlenmeye karşı etkilidir. Ayrıca diğer faydaları arasında diyabetik hastalarında kan şekerinin düşürülmesi, safra kesesinin kollesterolden arındırılması, doğal bir cilt bakımı sağlaması, diş etleri ve tırnakları kuvvetlendirmesi sayılabilir.

Kaliteli bir zeytinyağı üretebilmek için sıkılacak zeytinin çeşidi, olgunluk dercesi, ağaçların konumu, iklim ve toprak şartları, hasat zamanı ve sekli, işleme metodu ve üretim sonrası muhafaza kosulları gibi herbiri ayrı önem taşıyan ve dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır.

Firmamız YEKS Gida San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. bu farkındalık ile 1994 yılında ailemizin üçüncü nesil genç üyeleri tarafindan kurulmuş, Olestas tescilli markası ve ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeli tesisleri ile sizlere Edremit - Ayvalık bölgesi ağaçlarından özenle toplanmış zeytinlerden bekletilmeden sıkılmış kaliteli naturel sızma zeytinyagı sunabilmek amacıyla faaliyetini sürdürmekte olan bir aile şirketidir.

 

Her Hakkı Saklıdır ©

Yeks Gıda Sanayii ve Dış Ticaret Ltd. Şti.